Çocuğunuz İçin Hangi Anaokulunu Seçmelisiniz? Önerilen Anaokulları

Tıpkı bebeklerin önce emekleyip sonra adım atması gibi, anaokulu da yürüyüş öncesi emekleme dönemi olarak tanımlanabilir. Okulların yakında açılacak olması ebeveynlere tatlı bir telaş yaşatmaya başladı. Anaokulu seçimi konusunda oldukça hassas olmakta, önerilere kulak vermekte fayda var. Sizin için, çocuğunuzun eğitimine katkıda bulunacak en çok önerilen anaokullarından bahsettik…

Çocuklar neden anaokuluna gitmeli?

Çocuklarımıza okulu sevdirirken aynı zamanda çeşitli etkinliklerle kaliteli vakit geçirmesi sağlanır. Çok küçük yaşlarda topluluk ile yaşamayı öğrenir. Yardımlaşma duygusu önemli ölçüde artar. Sosyalleşmenin tadına varır ve ileride kendini daha iyi ifade edebilmesini sağlar. Yaşıtlarıyla oynadığı oyunlar sayesinde çocukluğunu da doyasıya yaşar. Okul öncesi eğitim yani anaokulları çocuğunuzun hayata emeklemeyi öğrendikleri yerlerdir.

Çocuklarımız için en iyi anaokulunu nasıl seçeriz?

Anaokulu belirlenirken önemli unsurlardan birkaç tanesi şu şekildedir; eğitim kalitesi, yeterlilik seviyesi, öğretmenlerin çocuklara karşı yaklaşımları, anaokulunun bulunduğu çevre, sunduğu imkanlar. Anaokullarında çocuklar eğlenirken öğrenir, bu yüzden kaliteli bir eğitim gerekir. Her ne kadar okulda olsalar da onlar birer çocuk, bu yüzden çocuklarla empati kurabilen öğretmenler gerekir. Onların derdini sıkıntısını anlayabilecek, yeri geldiğinde en iyi arkadaşı, yeri geldiğinde hayatındaki en önemli yön gösterici olacaklar.

KidyMap’te Öne Çıkan Anaokulları

Koşan Kaplumbağa Anaokulu
Caferağa Mahallesi, Şht. Cem Nuri Başgül Sk., 34710 Kadıköy/İstanbul, Turkey
Kadıköy’de bulunan Koşan kaplumbağa anaokulu yaratıcı ortamda özgürce iletişim kurabilen bireyler yetiştirmeye ön ayak oluyor.

Atölye5 / NORK Anaokulu
Teşvikiye, Hacı Emin Efendi Sk. No:42, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey
İstanbul’un nadide semtlerinden Teşvikiye’de bulunan Atölye5 kaliteli eğitimiyle öne çıkıyor.

Büyük Umutlar Anaokulu
Atatürk, 354. Sk., 35800 Aliağa/İzmir, Turkey
Küçük bedenlere gerçekten büyük umutlar vaad eden ve gerçekleştiren bir eğitim yuvası.

 

Doğa Koleji Beyoğlu Kampüsü
Kaptanpaşa Mahallesi, Zincirlikuyu Çk., 34420 Beyoğlu/İstanbul, Turkey
Uzun yıllardır eğitim alanında hizmet veren kendini kanıtlamış bir eğitim kurumu.

 

Fethiye Ya-Pa Anaokulları
Foça Mahallesi, Mustafa Kemal Blv. No:194, 48300 Fethiye/Muğla, Turkey
Fethiye çevresinde en modern binaya sahip Ya- Pa okulları çocukların yetenek haritalarını çıkartıp, yetenekler üzerine yoğunlaşarak eğitim vermektedir.

Yorumlar

mood_bad
 • Henüz yorum yok.
 • chat
  Yorum Ekle

  Merhaba!

  Daha iyi bir Kidymap
  için deneyiminizi
  bizimle paylaşın!

  Kidymap Logo