Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on email

Hayvanat Bahçeleri Çocukları Egzotik Yolculuğa Çıkarıyor

Çocuklar gelişim sürecinde oldukça meraklıdırlar. Bu merakların içinde en büyük yeri kaplayan ise hayvanlara duyulan ilgidir. Evcil hayvanlarla başlayan bu ilgi televizyon ve internet sayesinde, coğrafyamızda olmayan hayvanlara doğru evrilir.

Hayvanat bahçeleri tam da bu ihtiyacı karşılamak için kurulmuştur. Dünyanın birçok coğrafyasından yüzlerce hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçeleri, çocuklarımıza eşsiz ve egzotik bir zaman geçirme imkanı sunar. Aslanları, kaplanları, maymunları, zürafaları, timsahları, papağanları ve daha birçok hayvan türünü onları rahatsız etmeden ve kendinizi tehlikeye atmadan görme imkanını ayağınıza getirir. Çocuğunuza hayvan sevgisini aşılamak ve onlarla tanıştırmak istiyorsanız hayvanat bahçeleri bunun için biçilmiş kaftandır. Nesli tükenmekte olan hayvanların, hayvanat bahçelerinde nesillerinin sürdürülebilmesi, ekosistem içindeki yerlerini kaybetmemesi için oldukça fazla çaba sarf edilir. Çocuklar buralardaki hayvanlarla etkileşime girerek hayvanları tanır, onları sever, bu da daha iyi bireyler olmalarına katkı sağlar. Ülkemizde hayvanat bahçelerini gezmek isterseniz size birkaç önerimiz olacak:

Jungle İstanbul

Türkiye’nin “ilk kapalı tematik hayvanat bahçesi”  konseptiyle kurulan Jungle İstanbul ile hayvanlarla eğlence dolu bir güne hazır mısınız? Ülkemizde nadir görülen, ilginç canlı türlerinin dayanıklı ve güvenlikli malzemelerle üretilen teraryum ve akvaryumlarda ziyaret edilebildiği egzotik bir eğlence imkanı…

İzmir Doğal Yaşam Parkı

Türkiye’nin ilk Doğal Yaşam Parkı olan İzmir Doğal Yaşam Parkı, çocuklar için birbirinden ilginç hayvanlarla tanışmayı ve macera dolu bir gün vaat ediyor.  İzmir Doğal Yaşam Parkı 425 bin metrekare alan üzerinde 138 türde 2600’den fazla hayvanı ve 250’den fazla bitki türünü bünyesinde barındırıyor.

Eskişehir Hayvanat Bahçesi

85 bin metrekarelik alan üzerine kurulu hayvanat bahçesinde, hayvanların yaşam alanının yanı sıra Japon bahçesi de bulunuyor. Ayrıca 123 türün bulunduğu su altı dünyası da mevcut. Çocuklarınızı hem su altı dünyasıyla hem de egzotik dünyanın farklı hayvan türleriyle tanıştırmak istiyorsanız doğru adres!

Su altı dünyası meraklılarına; Sea Life İstanbul

Balinalar, köpek balıkları ve birbirinden farklı türde çok sayıda balık… Su altı dünyasının gizemli yolculuğuna çıkmak, ailenizle geçireceğiniz macera ve eğlence dolu bir gün için oldukça iyi bir alternatif.

Bu yazıyı diğer aileler ile paylaş!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email