Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on whatsapp
Share on email

Sanat Okulları ile Çocuğunuzun Gelişimine Katkı Sağlayın

İnsan öğrendikçe gelişen bir varlıktır. Bu öğrenme süreci çocuk yaşlarda daha etkin çalışır. Bilgiye aç olan bilincimiz çevremizdeki her şeyi kaydetmeye başlar. Çocuklar daha hızlı kavrama becerisine sahiptir. Bu yüzden sanatsal faaliyetler için en uygun zaman bu yaşlardır.

Bildiğimiz üzere beyin sağ ve sol olmak üzere 2 yarım küreden oluşur. Sol beyin matematiksel işlemlerde, sebep – sonuç ilişkilerinde ve analitik düşünme konusunda başarılıdır. Sağ beyin ise görsel ve işitsel konularla ilgilenir. Hayaller kurduğumuz sanata yönelten kısım beynin bu kısmıdır. Sol beyin okullarda aldığımız eğitim ile sürekli aktif haldeyken, sağ beyin için bizlerin bir şey yapması gerekir çoğu durumda. Burada da sorumluluk ebeveynlere düşer. Mutlu bireyler yetiştirmek ve çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunmak için onu sanata yönlendirebilir, sanat okulları ile eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Sanat Okulları

Sanat Okulları Çocuklarımıza Ne Katar?

Sanat okulları çocukların yaratıcılığını arttıran en önemli alandır. Farklı bir perspektif ile olayları görmesini sağlar. Olayları kendine göre yorumlama yeteneğini geliştirir, bu da çocuğunuzun kendini daha rahat ifade edebilmesini sağlar. Sanatı öğrenirken çocuklar aynı zamanda sanatın tarihini de öğrenir. Geçmiş ve bugün arasında bağ kurmayı öğrenirler. Sanat merak işidir. Sanatla uğraşan çocuk meraklıdır. Meraklı bir birey her zaman öğrenmeye, gelişmeye açıktır. Bir işe başladığında sonunu getirebilmeyi ve bunun verdiği mutluluğu öğretir sanat. Dinlendirici ve eğlencelidir.

Elbette çocuğunuzun hangi sanat dalına meyilli olduğunu öğrenmek için profesyonel yardım almak gerekir. Resim konusunda mı iyi yoksa müzikte mi ? Bunun için sanat merkezlerine başvurabilirsiniz.
Çocuğunuzun yeteneğinin belirlenmesinde ve yeteneğinin gelişimine yardımcı olacak yolların izlenmesinde bu kursların önemli bir yeri vardır. Çocuklarla iletişim becerisi yüksek öğretmenler çoğunuza öğretirken onu sıkmadan,yormadan, küstürmeden etkin ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlar.

Peki çevrenizde bu şekilde kurslar nerelerde var ? Hangisi güvenilir ? Hangisi çocuğunuz için en iyisi ? İşte Kidymap tüm bu sorularınızın cevabını vermek için burada. Sizler için en sevilen, en çok önerilen sanat okulları sıraladık, çevrenizdeki kurslardan haberdar olmak için, haydi Kidymap‘ e !

Bu yazıyı diğer aileler ile paylaş!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Merhaba!

Daha iyi bir Kidymap
için deneyiminizi
bizimle paylaşın!

Kidymap Logo